Kurumsal

Firma Profili

CRRC-MNG Raylı Sistem Araçları San. ve Tic. Ltd. Şti. uluslararası raylı sistem ekipmanları sektöründe lider konumundaki CRRC ve Türkiye’nin yerli firmasi olan MNG HOLDİNG’in Ekim 2013 yılında imzaladığı ortaklık anlaşmasıyla kurulmuştur. Firma Ankara ilinin Sincan Organize Sanayi bölgesinde 108 bin m2’lik alanda kurulmuş, 100milyon dolar yatırım yapılmıştır. Senelik 200 adet şehirler arası raylı araç ve 100 adet lokomotif üretim kapasitesine sahiptir.

Firmanın temel üretim alanı şehirler arası banliyo trenleri, hafif raylı trenler, elektrikli lokomotiflerin üretimi ve bakımını kapsamaktadır, aynı zamanda manyetik raylı araçlar, enerji depolayabilen hafif raylı araçlar, hızlı tren gibi raylı araçlar üretim ve bakım kapasitesine sahiptir. Fabrikada gövde, lojistik, montaj, statik test atölyesi olmak üzere 4 üretim sahası ve açık alanda kurulan dinamik araç test sahası mevcuttur.

Firma sahip olduğu birinci sınıf donanım tesisleri, teknoloji altyapısı ve yönetim mantığıyla birinci sınıfraylı araç sistemleri ve ekipmanları üretmeye kararlıdır.

Firmamız sosyal sorumluluk alanında öncü olmayı, Türkiye'de demiryolu taşımacılığı sektörünün gelişmesinde destekleyici güç olmayı, Türkiye pazarını destekleyerek, Ortadoğu ve Avrupa pazarına genişlemeyi ve kullanıcılarına kaliteli ve doğa dostu yeşil ürünler sunmayı hedeflemektedir.